WinOrDie
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Pravila na forumot!

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
avatar

Број на мислења : 21
Join date : 2011-01-20

ПишувањеПредмет: Pravila na forumot!   Чет Јан 20, 2011 4:42 pm

Правила пред регистрација се :


- Не постувај линкови со warez/porno/sex и сл.

- Не рекламирај други сервери/веб страни/форуми.

- Не досадви му на админите за да ти дадат admin/moderator.

- Не се расправајте на секоја тема.

- Не спамај премногу.

- Не кради од нашиот форум.

- Имаш право на дупол пост по 24 часа.


ПОЧИТУВАЈ ГИ ПРАВИЛАТА ЗА ДА НЕ ДОБИЕШ BAN
СВАТЕТЕ ГО ОВА ОЗБИЛНО ЗА ДА НЕМА САНКЦИИ


GL&HF

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://winordie.macedonianforum.net
 
Pravila na forumot!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
WinOrDie :: GENERALNO :: Pravila-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create your own blog